Wiosna już blisko,więc budzimy misia ze snu zimowego

Wydarzenie dodał(a) Alina Goworek

Miesiąc marzec jest okresem, podczas którego budzi się uśpione chłodem życie. W przyrodzie zachodzą liczne zmiany. Niedługo wszystko stanie się kolorowe i zacznie tętnić życiem. Zakwitły już przebiśniegi, wkrótce krokusy, fiołki, pierwiosnki, pierwsze motyle, biedronki, bociany i inne ptaki, które będą wiły swoje gniazda.

Po odbytym spacerze w celu poszukiwania oznak wiosny uznaliśmy, że pora już obudzić misia z zimowego snu. Nie był on tym szczególnie zachwycony, chociaż nakarmiliśmy go miodem. Kiedy się najadł znowu poszedł spać. Musieliśmy się dużo natrudzić. Udowodniliśmy mu, że zbliża się wiosna, bo świeci mocniej słoneczko, kwitną przebiśniegi i bazie. Miś pytał nas skąd wiemy po czym poznajemy wiosnę? Pani zapisywała nasze odpowiedzi na listkach, które przykleiliśmy do drzewa i od razu zrobiło się wiosennie w sali. Piosenką prosiliśmy go, aby wreszcie wstał coraz głośniej i głośniej.

Odpowiadaliśmy dalej na pytania misia, bo my wiemy czym możemy poczuć wiosnę, czym możemy ją zobaczyć, czym dotknąć oraz smakować. Już prawie nam się udało, ale miś stwierdził, że na dworze jest szaroburo i wstanie dopiero wtedy, kiedy na dworze będzie zielono. Wtedy wszyscy zamieniliśmy się w misie. Wtedy on leniwie otworzył jedno oko i pomrukiwał niezadowolony, ale dał się zaprosić do wspólnej zabawy w "Starego niedżwiedzia" ,"Jadą ,jadą misie". Kiedy już rozprostował swoję stare kości to stwierdził, że jest głodny i wspólnie z innymi misiami udał się na miodową ucztę. Wszyscy oblizywaliśmy paluszki maczane w miodzie.

Marcowe słoneczko

Pora misiu wstawać

Wiosna coraz bliżej

Już nie trzeba spać.

Śniegi roztopione

ptaki już śpiewają

Kwitną przebiśniegi

Bure misie wstają.

Scenografia z gawrą niedżwiedzia przygotowana do zajęcia.

od Alina Goworek

do Alina Goworek