🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Dzień Słońca :)

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Kubiczek ponad 14 lat temu · 6749 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora
Dzień Słońca :)

"Dziecko chce być dobre,
Jeżeli nie umie – naucz,
Jeżeli nie wie – wytłumacz,
Jeżeli nie może – pomóż"

Janusz Korczak
Dzień Słońca w grupie „Jagódek”

International Sun-Earth Day, czyli Międzynarodowy Dzień Słońca, został ustanowiony w 2000 roku przez Amerykańską Agencje Kosmiczną NASA i ma na celu upowszechnianie wiedzy o Słońcu i jego wpływie na życie na Ziemi. To znakomita okazja do porozmawiania z dzieciakami o znaczeniu Słońca. Wspaniała przygoda ze Słonkiem rozpoczęła się już od samego rana. Nasze powitania stały się bardzo ciepłe i miłe, a to za sprawą naszych żółtych ubrań i szerokiego jak „banan” uśmiechu. Ileż było radości, kiedy w naszej sali zagościła przesyłka od Słonka. Poranny list i słodka niespodzianka bardzo ucieszyła dzieci. Ochoczo zaczęły wykonywać zlecone przez Słonko zadania.
A mianowicie:
Po wysłuchaniu wiersza B. Formy „Prośba do Słoneczka” oraz Agnieszki Galica „Bajki o żółtej kredce” dzieci zastanawiały się dlaczego Słońce jest dobre?
Układały słonka z wykorzystaniem krążków, wizytówek imion

Odśpiewały Hymn i skosztowały słodkiej niespodzianki

Zatańczyły przy piosence „Słoneczko chce się bawić” oraz utworze U. Dudziak „Papaya”

Wyruszyły nad staw w celu poszukiwania promieni słonecznych

Namalowały słonko

Wręczenie każdemu dziecku słonecznej opaski i nadanie mu miana "Dobrego Promyka Słonka"

W ten słoneczny dzień szczególnie zadbałam o wytworzenie pogodnego klimatu. Odpowiedni dobór literatury, muzyki oraz zabaw integracyjnych zainspirował przedszkolaków do okazania sobie nawzajem życzliwości, wywołał radość oraz chęć dzielenia się dobrem z innymi. Podczas spaceru niejeden przechodzień odwzajemnił nasze słoneczne pozdrowienia. Na zakończenie zajęć próbowaliśmy się łączyć z naszymi przyjaciółmi rozproszonymi po całej Polsce. Mamy nadzieję, że promyki ciepła i dobroci dotarły do wszystkich nam Zaprzyjaźnionych Osób.

Z ciepłymi pozdrowieniami
Aguś z "Jagódkami"

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Agnieszka Kubiczek

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera