Smerfusie odwiedzają dzieci w szpitalu

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Posacka

We środę 11 stycznia 2012 r. Smerfusie od samego rana przygotowywały paczki z zabawkami, z książkami oraz ze słodyczami dla dzieci ze szpitala. Miały sporo pracy, ponieważ dzięki Państwa dobroci udało nam się zgromadzić bardzo dużo cennych dla dzieci podarunków. Bardzo dziękujemy wszystkim grupom oraz Pani Dyrektor za przyłączenie się do akcji na rzecz małych pacjentów szpitala.

Po zjedzonym śniadanku wyruszyliśmy z ekwipunkami w kierunku Szpitala Zespolonego przy ul. Królewieckiej. Na miejscu czekała już na nas mama Zuzi Sawickiej a po chwili dołączyła również Pani Małgosia Twardowska, która jest rzecznikiem prasowym tegoż właśnie szpitala. Przywitaliśmy się bardzo serdecznie po czym udaliśmy się na oddział pediatryczny do tych najmłodszych pacjentów. Jedną z atrakcji dla przedszkolaków była przejażdżka windą, oj ileż to radości nam sprawiło :)

Gdy dotarliśmy już na oddział rozpoczęła się nasza misja. Po kolei odwiedzaliśmy sale, w których spotykaliśmy dzieci w różnym wieku. Mali pacjenci byli bardzo zaskoczeni taką wizytacją a każdy podarunek sprawiał, że na ich cudnych twarzyczkach pojawiał się ogromny uśmiech, co z kolei u nas wywoływało uczucie spełnienia dobrego uczynku. Smerfusie nauczyły się, że rozdawanie prezentów cieszy podwójnie. Mogły poczuć się jak pomocnicy Mikołaja. Już teraz wiemy, jak wspaniałomyślne jest pomaganie innym oraz ile pożyteczności ze sobą niesie.

Ciężko było się rozstać z dziećmi, ale założyliśmy sobie, że odwiedzimy szpitalne sale wraz z nowymi pacjentami w czerwcu, kiedy będzie przypadał  Dzień Dziecka, aby podzielic się z dziećmi tym, co mamy w nadmiarze, żeby spełnić kolejny dobry uczynek. Kochani Rodzice bardzo serdecznie dziękuję Wam za oddane serce, dzieciaczkom za podzielenie się zabawkami z innymi, to bardzo szlachetne ! ! !

p. Kasia

Książka dla szpitala