Wigilia u "Jagódek" w Gręzówce

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Mariuszyc

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i wyjątkowy dla każdego z nas. Kryją one w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę.

W dniu 19 grudnia 2011r. w grupie 5-latków odbyło się spotkanie opłatkowe. Każdy dobrze się przygotował, pięknie wystroił, przyniósł z domu opłatek na wigilijny stół. Dzieci z chęcią i wielką radością pomagały pani i rodzicom przygotować stół wigilijny z jednym miejscem wolnym dla niespodziewanego gościa. Na środku stołu przedszkolaki położyły sianko, a na nim talerzyk z opłatkiem. Mamy zaświeciły świece, a pani katechetka zaczęła czytać fragment Pisma Świętego z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Jezusa. Przyszedł czas na wspólną modlitwę i śpiewanie kolęd. W atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia składaliśmy sobie życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. W dalszej części uroczystości dzieci wraz z nauczycielkami i przybyłymi rodzicami spożywały poczęstunek wigilijny. Na zakończenie dnia każda rodzina otrzymała od pań własnoręcznie wykonane aniołki i życzenia świąteczne z „Orędziem z groty Betlejemskiej” L. Nobena. Było rodzinnie i bardzo serdecznie.

Orędzie z Groty Betlejemskiej

„Narodziłem się NAGI, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie. Narodziłem się UBOGI, abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo. Narodziłem się W STAJNI, abyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce. Narodziłem się BEZSILNY, abyś ty nigdy się mnie nie lękał. Narodziłem się Z MIŁOŚCI, abyś ty nigdy nie zwątpił w moją miłość.   Narodziłem się W NOCY, abyś ty uwierzył, iż mogę rozjaśnić każdą rzeczywistość spowitą ciemnością. Narodziłem się W LUDZKIEJ POSTACI, mówi Bóg, abyś ty nigdy nie wstydził się być sobą. Narodziłem się JAKO CZŁOWIEK, abyś ty mógł się stać synem Bożym. Narodziłem się PRZEŚLADOWANY OD POCZĄTKU, abyś ty nauczył się przyjmować wszelkie trudności. Narodziłem się W PROSTOCIE, abyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany. Narodziłem się W TWOIM LUDZKIM ŻYCIU, mówi Bóg, aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.”

Lambert Noben

Życzymy wszystkim radosnego świętowania Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym.

"Jagódki" i panie: Ela i Jola z Przedszkola w Gręzówce

od Elżbieta Mariuszyc