Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

IV Gminny festiwal piosenki przedszkolnej


Wydarzenie dodał(a) Ewa Świątek
ponad 9 lat temu, wyświetleń 3884


Wpis został sprawdzony przez moderatora


W dniu 14.06.2011r. w MGOK w Ożarowie odbył się IV Gminny  Festiwal Piosenki Przedszkolnej, który patronatem objął Burmistrz Ożarowa  Pan Marcin Majcher . Celem imprezy była aktywizacja  kulturalna środowisk przedszkolnych , możliwość  publicznej prezentacji umiejętności  artystycznych dzieci, umuzykalnianie poprzez wspólną zabawę ze śpiewem  oraz popularyzacja piosenki przedszkolnej o tematyce profilaktyczno- zdrowotnej.

Organizatorem festiwalu było Przedszkole  Publiczne w Ożarowie, którego Dyrektorem jest Jolanta Gołąb natomiast imprezę zorganizowały Wicedyrektor Ewa Świątek(niżej podpisana)oraz  nauczycielki: Renata Gradzińska , Agnieszka Witek, Anna Pękalska.

Swoją obecnością na imprezie zaszczycili nas: Marcin Majcher-Burmistrz Ożarowa, Danuta Mroczek-inspektor do spraw oświaty, Helena Kara- Dyrektor PZS i P w Lasocinie, Marzena Okręt-Dyrektor PSP w Pisarach, Jolanta Banach-Dyrektor Biblioteki Publicznej w Ożarowie, Jolanta Sobczyk –Kierownik ŚDS w Ożarowie oraz rodzice.

Na tegorocznym festiwalu zaprezentowało się 170 uczestników z czterech placówek oświatowych       z terenu gminy Ożarów. Każda grupa zapowiedziana przez prowadzącą Renatę Gradzińską wykonała dwie piosenki w tym jedną śpiewała cała grupa, a jedną zespół liczący maksymalnie pięć osób. A były to:

 1. Grupa "Misie" z PSP w Pisarach i zespół w składzie: Aleksandra Wojciechowska, Oliwia Chrzanowska, Aneta Suska, Sebastian Siwek, Aleksandra Gąsowska. Dzieci przygotowały nauczycielki: Halina Ozdoba,  Wioletta Halat.
   
 2. Grupy "Biedronki” i "Pszczółki” z Publicznego Zespołu Szkoły i Przedszkola w Lasocinie i zespół w składzie Bartłomiej Rajter, Natalia Postój, Emilia Kolasińska. Dzieci przygotowały nauczycielki Ewelina Kopeć, Maria Kobrzycka – Beczek, Eliza Smyła.
   
 3. Grupa "Misie” z PSP w Janowicach i zespół w składzie Amelka Adamska, Paweł Adamski, Patrycja Kopeć, Mateusz Babski, Ola Sałata. Dzieci przygotowała nauczycielka Dorota Gadowska.
   
 4. Grupa "Zajączki” z PP w Ożarowie i zespół w składzie Martyna Kuśmierczyk, Mateusz Kozakiewicz, Fabian Orzechowski. Dzieci przygotowały nauczycielki Zofia Kawecka, Elżbieta Wojdan.
   
 5. Grupa "Smerfy” z PP w Ożarowie  i zespół w składzie Ola Bernat, Wiktoria Kołeczek, Piotruś Kwiatkowski, Oskar Szot, Wiktoria Kwiatkowska. Dzieci przygotowały nauczycielki Romualda Banach, Renata Gradzińska.
   
 6. Grupa "Gwiazdeczki” z PP w Ożarowie i zespół w składzie Małgorzata Staniszewska, Małgorzata Kwitek, Wiktoria Heba, Mikołaj Biedrzycki, Michał Gozdek.  Dzieci przygotowały nauczycielki Bogumiła Bartnik, Anna Pękalska.
   
 7. Grupa "Biedroneczki” z PP w Ożarowie i zespół w składzie Aldona Madej, Michał Lipiec, Anna Chmielewska, Nikola Andrachiewicz, Kamila Kwiecień. Dzieci przygotowały nauczycielki Elżbieta Pisula, Renata Gradzińska.

Gościnie wystąpiło kółko "Tańczące promyczki” z PP w Ożarowie przygotowane przez panie Agnieszkę Witek, Renatę Gradzińską, Annę Pękalską.

Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały się wspaniale. Pokazały nie tylko swoje umiejętności wokalne ale także  taneczne i aktorskie. Ich występy uświetniły przepiękne stroje i rekwizyty.

Odbywający się co roku przegląd, dzięki zabawnemu prowadzeniu  klaunów, w których rolę doskonale wcieliły się Agnieszka Witek i Anna Pękalska należy do najbardziej żywiołowych i budzących największe emocje wśród małych artystów i publiczności.

Wszyscy mali wykonawcy poradzili sobie świetnie. Dzięki hojności sponsorów otrzymali indywidualne i grupowe nagrody , dyplomy oraz poczęstunek. Tegoroczny festiwal sponsorowali:

 • Burmistrz Ożarowa –Marcin Majcher
 • Bank Spółdzielczy w Ożarowie
 • Sklep ,,Groszek”- Joanna i Jerzy Cieciura
 • Cyfrowe Studio Wideoprodukcja- Robert  Gradziński
 • Moje Bambino
 • Wydawnictwo MAC Edukacja


Serdecznie dziękujemy za dar serca.

Dziękujemy również Dyrektorowi MGOK - Marianowi Susowi  za udostępnienie sali widowiskowej.

Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy zarówno występującym jaki  i oglądającym wielu wspaniałych wrażeń.

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Ewa Świątek