Zdrowy pokaz mody

Wydarzenie dodał(a) Urszula Kura

Jak wiadomo zdrowe nawyki żywieniowe do jedzenia i picia warto kształtować u dzieci w stosunkowo wczesnym wieku. Jest to istotne, gdyż to właśnie odpowiednio zbilansowana dieta zapewnia naszym dzieciom zdrowie, wpływa na prawidłowy rozwój fizyczny, a także emocjonalny i intelektualny. Dlatego też  w przedszkolu począwszy od najmłodszych grup, podczas różnego rodzaju zabaw, czy też zajęć stopniowo kształtowana jest u dzieci postawa prozdrowotna oraz odpowiednie nawyki żywieniowe. Z uwagi na fakt, iż najlepiej jest dać dobry przykład, zamiast napominać i nakazywać, 4-latki z Przedszkola nr 9 im. "Bursztynek" w Koszalinie postanowiły dać dobry przykład swoim przedszkolnym koleżankom i kolegom. Zorganizowaliśmy "Zdrowy Pokaz Mody", w czasie którego dziewczynki wystąpiły w roli modelek, jednak były to modelki-witaminki, między innymi: witamina A, B, C oraz witamina D.

Każda z modelek zaprezentowała się w swoim orginalnym stroju, a także przekazała zgromadzonym dzieciom, gdzie się znajduje i jak ważna jest dla naszego zdrowia. Nasz pokaz mody zakończyliśmy wspólnym, zdrowym, owocowo-warzywnym poczęstunkiem. Modelki- Witaminki zachwyciły publiczność, a ich słowa i dobre rady na długo pozostaną w  naszych głowach i może choć trochę przyczynią się do zmiany złych nawyków żywieniowych, bo: "BY ZDROWYM BYĆ NALEŻY ZDROWO ŻYĆ"...

od Urszula Kura

do Urszula Kura