Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Obchody Światowego Dnia Ziemi


Wydarzenie dodał(a) Aneta Lenard
ponad 12 lat temu, wyświetleń 4801


Wpis został sprawdzony przez moderatora


Obchody Światowego Dnia Ziemi Światowy Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia, w tym roku obchodzony był pod hasłem „Las całkiem blisko nas” – rok 2011 ogłoszony jest przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów. Święto naszej planety to ogromna akcja ekologów, mająca na celu ochronę przyrody we wszystkich krajach i na wszystkich kontynentach. Dlatego też 29 kwietnia 2011 r. na zakończenie obchodów Dnia Ziemi już po raz kolejny w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Zielony Dzień. Już od samego rana do przedszkola spieszyły dzieci i nauczycielki ubrane na zielono. W czasie tego dnia każda grupa śpiewała wiosenne piosenki oraz wykonała wspólny grupowy plakat drzewa wykorzystując różne techniki  plastyczne. Efekty prac grupowych można było podziwiać na wystawie w holu przedszkolnym, tam także można było podziwiać wystawę dbamy o środowisko. Organizacja „Dnia Ziemi" na terenie naszej placówki miała zainspirować dzieci do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony przyrody, a także była jednym z celów realizowanego przez naszą placówkę planu przedszkola na ten rok czyli „Z przyrodą na Ty”.

Dominka Sosnowska, Aneta Lenard

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Aneta Lenard

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź