Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Zielony


Wydarzenie dodał(a) Monika Murawska-Ślęzak
ponad 9 lat temu, wyświetleń 5727


Wpis został sprawdzony przez moderatora


Organizowanie obchodów Zielonego Dnia, którego celem jest propagowanie koloru zielonego jako przyjaznego środowisku, jest już w naszym przedszkolu tradycją. W tym roku "zazieleniło się" u nas 4 marca 2011r.  Świętowanie poprzedzone było wieloma przygotowaniami . Dzieci ze wszystkich grup wspólnie ze swoimi paniami, założyły w swoich salach "zielone ogródki",  w których posiały rzeżuchę, posadziły cebulę, fasolę, oraz nasiona i cebulki kwiatów. Chcieliśmy, aby "Zielonego Dnia" mimo zimy za oknem , w naszych salach zawitała wiosna.

Tego dnia wszyscy ubraliśmy się "na zielono". Przyrządzone przez Panie kucharki potrawy wykonane zostały z zielonych warzyw i owoców:  W naszym menu znalazły się: kanapki z pyszną, zdrową sałatą, zupa ogórkowa, sos z brokułami, a na deser- smaczne ciasto z zieloną galaretką.

W każdej grupie przedszkolnej powstawały prace plastyczne inspirowane kolorem zielonym, były zabawy ruchowe, piosenki i rozwiązywanie zagadek o treści przyrodniczej.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Monika Murawska-Ślęzak