Czary mary z siana

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

9 grudnia  w Przedszkolu Nr 5 w Krakowie zostały zorganizowane warsztaty z sianem. Dla naszych przedszkolaków było to dużą  niespodzianką, ponieważ nie wiedzieli, że z siana można robić jakiekolwiek ozdoby.

A tu okazało się, że praktycznie z siana można zrobić niemalże wszystko.

Pani, która prowadziła warsztaty najpierw  zaprezentowała przedmioty , które wcześniej zrobiła. Były tam ptaszki, wiewiórki, ślimak, serduszko, myszka, aligator, bałwanek, aniołek  i wiele innych przepięknych przedmiotów. Prawdziwe czary mary. Ponieważ dzieciom podobał się duży bałwanek, pani Dorotka postanowiła go kupić i postawić w kąciku przyrody w naszej sali.

Dzieci mogły sobie wybrać ozdoby, które będą robiły i tak wybór padł na aniołka i bałwanka. Zanim zabrały się do pracy, pani dokładnie wytłumaczyła, w jaki sposób robi się takie przedmioty. Ozdabianiem koralikami zajmowała się sama, ponieważ kleiła wszystko gorącym klejem. Oczywiście dzieci miały  trochę problemów z wykonaniem tak trudnej pracy, ale pani każdemu dziecku pomogła i wszystkie ozdoby wyszły bardzo ładnie. Na koniec pani zapakowała dzieciom ich ozdoby do torebek, tak, żeby każdy bez problemu zabrać je do domu.

Dzieci z rozbawieniem  wspominały wspaniałą zabawę z sianem, a niesamowity zapach, długo jeszcze unosił się w powietrzu.

Lucyna Opido
Nauczycielka Samorządowego Przedszkola nr 5 w  Krakowie.

od Lucyna Opido

do Lucyna Opido