Magiczne spotkanie

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido
ponad 13 lat temu, wyświetleń 2067

6 grudnia, to wyjątkowy dzień, dzień, na który czekają wszystkie dzieci na całym świecie. Ale czy tylko dzieci? Jest to czas, w którym mogą spełnić  się wszystkie nasze najcichsze marzenia.

W samorządowym Przedszkolu  nr.5 w Krakowie  już od samego rana dało  się odczuć atmosferę oczekiwania. Dzieci z ciekawością zerkały to w okno, to na drzwi. Niektórzy nawet nasłuchiwali, czy nie usłyszą dzwoneczków Mikołaja.

A Mikołaj już od samego rana odwiedzał po kolei wszystkie grupy. Starsze dzieci musiały wykazać się nie lada cierpliwością, ponieważ w naszym przedszkolu jest jedenaście oddziałów i do starszaków Święty Mikołaj dotarł dopiero po obiedzie. Jakież było jego zdziwienie, kiedy zobaczył na sali ponad dwudziestu pomocników. Tak sobie pomyślał Święty  Mikołaj, kiedy zobaczył wszystkie dzieci ubrane w Mikołajowe czapeczki. Było dużo  śmiechu.

Dzieci  opowiadały Mikołajowy o swoich zabawach w przedszkolu, o swoim zachowaniu, opowiadały o swoich marzeniach, o swojej rodzinie, zaśpiewały również Mikołajowi piosenkę. Mikołaj rozmawiał z każdym dzieckiem, podczas wręczania prezentu. Wspaniałą pamiątką dla każdego dziecka oprócz prezentu będzie zdjęcie indywidualne i grupowe z tak znakomitym gościem.

Kochany Mikołaju, będziemy  czekać  na Ciebie z niecierpliwością cały rok . Postaramy się , żeby nasze zachowanie nie sprawiało nigdy nikomu ani przykrości,  ani smutku i żebyś mógł bez żadnych przeszkód nas odwiedzić.

Tymi słowami dzieci pożegnały się ze swoim gościem i pomachały  ręką na pożegnanie. A z   daleka było jeszcze słychać głośne „ho, ho, ho”.

Lucyna Opido

Nauczycielka Samorządowego Przedszkola Nr 5 w Krakowie