Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Opowiem Wam o sowach...


Wydarzenie dodał(a) Monika Murawska-Ślęzak
ponad 15 lat temu, wyświetleń 2312


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

We wrześniu 2010 roku grupa „Kropelki” z Miejskiego Przedszkola w Białej Piskiej przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Sowi las”. Głównymi celami konkursu są: poznanie przez dzieci różnych gatunków sów występujących na terenie Polski, rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy na podstawie różnych źródeł, kształtowanie umiejętności plastycznych, rozwijanie kreatywności, wyrabianie poczucia estetyki oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody.

 

W celu przybliżenia dzieciom tematyki związanej z sowami, postanowiłam zaprosić do przedszkola leśniczego z zaprzyjaźnionego Nadleśnictwa Drygały. Zaproszenie przyjął pan Paweł Matusiak, prywatnie tata jednej z moich podopiecznych.

 

Spotkanie z leśniczym było wspaniałą okazją do poznania przez dzieci różnych gatunków sów występujących w Polsce. Pan leśniczy przygotował i przedstawił dzieciom bardzo ciekawą i niezwykle inspirującą prezentację multimedialną. Dzieci nie tylko obejrzały zdjęcia sów, ale dowiedziały się również wielu ciekawostek na ich temat. Miały także okazję wysłuchać odgłosów wydawanych przez sowy.

 

Spotkanie ze specjalistą wywarło na przedszkolakach ogromne wrażenie. Z wielką uwagą i skupieniem słuchały opowiadania leśniczego o  sowach. Myślę, że zdobyta podczas spotkania wiedza zachęciła niektórych z nich do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat tych wspaniałych ptaków.

 

Zainspirowane zdobytą podczas spotkania wiedzą dzieci wykonały na kolejnych zajęciach prace plastyczne związane tematycznie z sowami i wspólnie z rodzicami stworzyły stroje na „Bal sów”.

 

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Monika Murawska-Ślęzak



Wyślij wiadomość
do Monika Murawska-Ślęzak

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Monika Murawska-Ślęzak