Światowy Dzień Misia Pluszowego w Przedszkolu Nr 5

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

Tradycją stały się w naszym przedszkolu, uroczystości związane  z obchodami Światowego Dnia Misia Pluszowego.

W tym roku, ze względu na dużą ilość różnych imprez i spotkań „ Misiowe” uroczystości obchodziliśmy troszeczkę wcześniej, czyli 16 listopada.

W tym dniu każde dziecko z grupy IX, X, i XI  raźnie maszerowało do przedszkola niosąc  swojego ukochanego przyjaciela . Odwiedziły nas misie bardzo  duże, takie trochę mniejsze i takie całkiem malutkie.  Puchate, kolorowe, milutkie  misie.

Zabawy zaczęły się  od poznania naszych „ gości”, a goście , mieli bardzo interesujące imiona. Przedstawię niektórych: Suseł, Króliczek, Kokardka, Pączuś, Pysiu, Mysiu  , a nawet Franio.  Prawda, że ślicznie.

Oczywiście panie zadbały o to, żeby wszystkie dzieci posiadały jak najwięcej wiadomości o swoich ulubieńcach, dlatego już w ranku przekazały dzieciominformacje n|t. życia i zwyczajów niedźwiedzi brunatnych oraz  zapoznały  z historią  pluszowego misia oraz jego imieniem „ Teddy”

Uroczystości rozpoczęły się od zabawy tanecznej przy piosence „ Pluszowe niedźwiadki”  i wspólnego masażyku ( wg propozycji  Klanza).

Po takim wesołym i relaksującym rozpoczęciu zaprosiliśmy dzieci i ich gości do zabaw – konkursów.

Było dużo śmiechu ,kiedy mali zawodnicy starali się zebrać wykałaczki ręką ubraną w rękawicę kucharską.  Mimo, że była to trudna konkurencja, wspaniale się udała i wszystkie dzieci doskonale sobie poradziły .

Ale to nie wszystko.

W innych konkurencjach, trzeba było : Jak najszybciej zjeść miodek z talerzyka, nie pomagając sobie rękami J,czy  narysować portret misia mając zawiązane oczy ( w tej zabawie druga osoba pomagała ,podpowiadając).

Były też zagadki; „ Zgadnij, co jesz?” . W tej zabawie zawodnicy też mieli zawiązane oczy, próbowali owoc i mieli podać jego nazwę.

Wszystkie te zabawy zakończyliśmy wspólnym tańcem przy piosence „ Jadą, jadą misie.

Bardzo podobał się dzieciom konkurs „ Jaka to melodia? oraz  odgadywanie zagadek o misiach.

Quiz -  Co wiesz o niedźwiedziach?  był ostatnim konkursem, na który zaprosiliśmy dzieci. I tutaj właśnie przydały się wszystkie informacje, które rano dzieci dowiedziały się od swoich pań.

Okazało się, że dzieci mają doskonałą pamięć  na wszystkie pytania udzieliły prawidłowej odpowiedzi.

To była ostatnia konkurencja, ale to nie był koniec zabawy. Wszyscy , zarówno dzieci  jak i ich „goście” świetnie bawili się przy piosenkach  o misiach i nie tylko . Zabawa trwała do samego obiadu.

Na koniec uczestnicy „misiowych” konkursów i pozostałe dzieci, które dzielnie  i głośno dopingowały swoich faworytów otrzymały  na pamiątkę tego wyjątkowego dnia dyplomy i słodycze.

Dzieci dostały także zadanie na popołudnie . Miały wykonać z plasteliny i materiałów odpadowych figurkę swojego ulubionego misia.

Z niecierpliwością czekamy  na wystawę - „ Galeria Misiowych postaci”

To był naprawdę wyjątkowy i pełen wrażeń dzień. Dzieci zapamiętają go na bardzo długo nie tylko dlatego, że tak wesoło  się bawiły, ale przede wszystkim dlatego, że mogły go spędzić ze swoim największym przyjacielem -

Pluszowym Misiem.

Lucyna Opido