Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido
ponad 13 lat temu, wyświetleń 1994

Zabierz pieska na spacerek, na spacerek, drogą, którą przebiegł kot, przebiegł kot… Tak śpiewają dzieci. Niestety, nie wszystkie zwierzęta mają szczęście mieć dom i swojego właściciela. Wiele bezdomnych psów i kotów przebywa w schroniskach lub przytuliskach dla zwierząt. Niejednokrotnie przebywają w bardzo trudnych warunkach. Dopóki jest ciepło jakoś sobie radzą, natomiast późna jesień i zima, to najtrudniejszy dla nich okres. I właśnie taki czas się zbliża. Wiele przedszkoli organizuje zbiórkę darów,  tym samym wspierając schroniska i przytuliska dla bezdomnych zwierząt. Mam nadzieje, że w tym roku dołączą do nas pozostałe przedszkola organizując u siebie podobną akcję. Zapraszamy i zachęcamy…

Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Przytuliska; przytulisko@pointblue.com.pl Pamiętajmy , że dzięki  naszej pomocy, zwierzęta  w tym schronisku nie tylko mogą być zdrowe i  szczęśliwe ale i w godnych warunkach mogą przetrwać ten trudny jesienno – zimowy czas. W Samorządowym Przedszkolu Nr 5 w Krakowie  akcję charytatywną„ Pomóżmy zwierzętom  przetrwać zimę” organizujemy już od ponad dziesięciu lat. Najczęściej  wspieramy Przytulisko dla zwierząt w Harbutowicach. Przebywają tam zwierzęta stare, schorowane, kalekie, osierocone wskutek śmierci właściciela. Dzieci z rodzicami przynoszą nie tylko suchą karmę , ale również mleko w kartonach, makaron, kasze, ryż, środki czystości, kołdry koce czy antybiotyki.

Często dzieci przynoszą  dla piesków i kotków swoje ulubione zabawki. Jest to okres, w którym prowadzimy  dużo rozmów i pogadanek dotyczących właściwej opieki nad zwierzętami. W związku z tym 5 listopada, do grupy 10 zawitał wyjątkowy gość . Odwiedził nas pan, który  na co dzień zajmuje się leczeniem zwierząt - pan weterynarz. Pan doktor opowiedział dzieciom o zwyczajach psów i kotów, o tym, w jaki sposób trzeba się nimi opiekować, jak powinny się odżywiać, jakie warunki powinny być spełnione w domu, żeby pies czuł się dobrze i wygodnie. Dowiedzieliśmy się  również, dlaczego należy szczepić psy i koty  oraz jak należy zajmować się nimi podczas choroby. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dzieci  z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści pana doktora, zadawały pytania, na które otrzymywały wyczerpującą odpowiedź. Nasz gość, sprawił dzieciom jeszcze jedną, słodką niespodziankę i poczęstował wszystkich pysznymi cukierkami. Obiecał również , że jeszcze nas odwiedzi. Trzymamy za słowo i z niecierpliwością czekamy. Lucyna Opido Nauczycielka Samorządowego Przedszkola Nr 5 w Krakowie.

od Lucyna Opido

do Lucyna Opido