Dzień Przedszkolaka w Gręzówce

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Mariuszyc

„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

bawi się z nami kto tylko chce.”

Tymi słowami piosenki przedszkolaki z grup: „Jagódki” i „Gwiazdeczki” rozpoczęły 29 września swoje święto – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Pogoda była deszczowa,  jednak nasze nastroje były słoneczne.

Po odśpiewaniu hymnu przedszkolaka pani Ela i pani Ania przygotowały dla nas wiele miłych niespodzianek. Jedną z nich było malowanie na naszych twarzach rysunków, dzięki którym przemieniliśmy się w krótkiej chwili w  motylka, nietoperza, pieska, kwiatka czy pirata – sprawiło nam to wiele radości. Następnie braliśmy udział w zabawie,  w której „polowaliśmy” na balony; później budowaliśmy drużynowo dwie wieże na czas z klocków. Jednak nie było tak łatwo, bo robiliśmy to z zawiązanymi oczami. Chętnie i w miarę sprawnie przenosiliśmy piłeczkę na łyżce. Nasze noski również pracowały, gdyż turlały piłeczki po podłodze. Śmiechu było co niemiara.  Po chwili odpoczynku panie urządziły nam konkurs tańca, w którym każde dziecko zdobyło nagrodę – był nią oczywiście balon.

Nadszedł czas odpoczynku i słodkiego poczęstunku, który przygotowały nasze mamy. Wszystko było pyszne, bo w mig zniknęło z naszych talerzyków. W tym dniu rozpierała nas energia, a więc panie wymyślały nam jeszcze wiele zabaw m.in. puszczaliśmy bańki mydlane, a w nich nasze marzenia. Mamy nadzieję, że się spełnią. A być może już się spełniły, gdyż dzieci na koniec swojego święta otrzymały piękne prezenty – dziewczynki dostały lalki, a chłopcy – samochody.

Kochanym rodzicom i naszym paniom dziękujemy bardzo za przygotowanie nam Święta Przedszkolaka!

od Elżbieta Mariuszyc

do Elżbieta Mariuszyc