Ciekawe zawody naszych rodziców cz.3

Wydarzenie dodał(a) Ewa Jeziorowska

4 grudnia na Śląsku obchodzimy Dzień Górnika, tzw. Barbórkę. Pięciolatki z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Będzinie - Grodźcu spotkały się z górnikiem dopiero 5 lutego 2010r. Biorąc pod uwagę panującą zimę, bardzo srogą tego roku, termin tego spotkania jest tym bardziej uzasadniony. Praca górników staje się jeszcze bardziej doceniana, a jej znaczenie jeszcze ważniejsze. Było to kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawe zawody naszych rodziców".

Tym razem odwiedził nas pan Radosław, tata Kacperka. Przybył o umówionej godzinie, odświętnie ubrany w galowy strój górniczy z czarnym czako i pióropuszem. Pan Radosław bardzo ciekawie opowiadał o swojej odpowiedzialnej i ciężkiej pracy pod ziemią. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda górnicza szychta. Tata Kacperka pokazał dzieciom zdjęcia zrobione pod ziemią. Opowiadał, w co ubrany i wyposażony musi być górnik zanim zjedzie pod ziemię. Ciekawie opowiadał również o wszelkich maszynach pracujących przy wydobyciu węgla. Mogliśmy się dowiedzieć, jak ważny jest węgiel w życiu człowieka.

Pan Radosław opowiadał o różnych kolorowych kaskach, w których pracują górnicy. Pokazywał sprzęt, którym posługują się ratownicy górniczy, gdy zdarzy się jakieś nieszczęście pod ziemią w kopalni.  Spotkanie z panem Górnikiem, było bardzo interesujące. Na koniec przyszedł czas na zrobienie wspólnych fotografii z coraz rzadziej spotykanym na naszym terenie, i nie tylko, gościem.

Bardzo dziękujemy tatusiowi Kacperka, Panu Radosławowi za to, że poświęcił swój czas, by spotkać się z nami i przybliżyć dzieciom zawód górnika. Serdecznie dziękujemy za to interesujące spotkanie i tak mile spędzony czas. Ewa Jeziorowska Danuta Janduła  (wychowawczynie grupy pięciolatków)

od Ewa Jeziorowska

do Ewa Jeziorowska