ŚDPM w Przedszkolu Nr 5 w Krakowie

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido
ponad 14 lat temu, wyświetleń 1975

Wydawałoby się, że zaczyna się zwyczajny dzień. Dzieci ochoczo maszerują do przedszkola, zaczynają się bawić, rozmawiać, śmiać się. Jednak nie. Przedszkolaki z gr.5 przyniosły ze sobą swoje ulubione maskotki, przytulanki- MISIE. To była dopiero atrakcja.

Każdy chciał pokazać swojego ulubieńca .Dzieci opowiadały o swoich misiach,o wspólnych zabawach, opisywały je i przedstawiały. Dowiedziałam się, że misie najbardziej lubią: śpiewać, tańczyć, grać w piłkę nożną, bawić się w chowanego, no i oczywiście chodzić na spacer.

Każdy miś nazywał się inaczej. Była: Różyczka, Piesio, Michael, Łatek, Serduszko, Michał i wiele, wiele innych pięknych misiaczkowych imion.

Następnie zaczęły się zabawy przy muzyce. Dzieci tańczyły ze swoimi misiami indywidualnie, a potem wspólnie w kole, z innymi dziećmi. Było bardzo wiele uciechy, ponieważ dzieci wymieniały się między sobą maskotkami i wymyślały bardzo ciekawe , ale też trudne układy taneczne, które były nagradzane wielkimi brawami.

Po tak im dużym wysiłku fizycznym, każdy miał ochotę na chwilę relaksu, dlatego udaliśmy się do zagadkowa. Tam każde dziecko,razem ze swoim misiem losowało zagadkę a następnie rozwiązywało . Pani oczywiście pomagała przeczytać.

Miłą niespodzianką dla wszystkich była wizyta w gr.6. Tam dzieci też mogły pochwalić się swoimi przytulankami i pobawić się wspólnie przy muzyce, a pani Dorotka przeczytała dzieciom jedną z przygód Kubusia Puchatka i wręczyła każdemu dziecku kolorowy balonik.

Na zakończenie wybraliśmy się na "Misiowy Pochód". Każde dziecko z dumą niosło swojego misia, a przechodnie z uśmiechem nas witali i pewnie z nostalgią wspominali "MISIE SWOJEGO DZIECIŃSTWA".

Lucyna Opido

nauczycielka Samorządowego Przedszkola Nr 5 w Krakowie