Ojczyzna to Polska

Wydarzenie dodał(a) Jolanta Gągała

Dzieci sześcioletnie naszej placówki przygotowały i przedstawiły program z okazji Święta Niepodległości Polski. Przedszkolaki z chęcią i radością przygotowywały się do tej uroczystości. Przy każdej nadarzającej się okazji, wspólnie śpiewaliśmy pieśni żołnierskie, hymn Polski. Recytowaliśmy wiersze. Wyklejaliśmy z bibuły godło Polski oraz biało - czerwoną flagę. Uczyliśmy się tego jak być Polakiem, który kocha  swój kraj. Chcieliśmy tym samym jak najlepiej - na miarę starszaków, wystąpić przed  zaproszonymi na uroczystość gośćmi: rodzicami, dziadkami, społecznością przedszkolną z młodszych grup,  oraz panem pułkownikiem Franciszkiem – kombatantem  walczącym za wolność naszej Ojczyzny.

Sala gimnastyczna  MP 34 dnia 10 listopada o godz1030, wypełniona była po brzegi publicznością oczekującą na nasz występ. Dzieci przy rytmach marszowej melodii weszły na salę po czym pięknie prezentowały się śpiewając takie pieśni jak:”…Marsz Pierwszej Brygady”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Jak długo w sercach naszych”, „ Nasze polskie abc”. Zatańczyliśmy  tańce: ”Krakowiak” oraz „Trojak”. Nie zabrakło wierszy, biało - czerwonej flagi i łez , które można było zauważyć w oku niejednego rodzica, dziadka, nauczyciela.

Takie spotkania jednoczą i pozwalają zauważyć drzemiący w dzieciach potencjał i chęci , które przy odpowiednim wsparciu nie tylko ze strony przedszkola, ale i rodziny dziecka będą procentowały w przyszłości. Nauka wierszy , pieśni i narodowych tańców ,sprzyja kształtowaniu  u dzieci postaw patriotycznych. Rodzi  również dumę z tego, że mieszkamy w Polsce i jesteśmy Polakami.

Małgorzata Juchimiuk

Renata Sawczyńska