Las dla Was

Wydarzenie dodał(a) Ewa Turska

W Przedszkolu Niepublicznym "Tęcza" w Bydgoszczy od lat stawiamy na ekologię. Jak być ekopozytywnym? Jak dbać o naszą Ziemię? Czy dzieci to wiedzą i czują? W tym roku szkolnym po raz kolejny postawiliśmy na edukację leśną i działania na rzecz środowiska. Jak to robimy?

Działamy na różnych frontach: zbieramy z dziećmi i rodzicami makulaturę ("Zbiórka makulatury obrazem naszej kultury" -  to taki konkurs organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej), zbieramy zużyte baterie (konkurs Fundacji Reba), zbieramy zużyte puszki (też konkurs KPCEE, a my go nazwaliśmy "Puszki aluminiowe do recyklingu gotowe!"). Z naszymi maluchami sprzątamy świat i ziemię - tylko w pobliskim parku, ale przecież „czym skorupka za młodu...". Bierzemy udział w konkursach piosenki ekologicznej, Kinga Rydelska napisała muzykę do wiersza L. Krzemienieckiej "Chrońmy las, szanujmy las, kochajmy las" i teraz to jest nasz eko-hymn.

W tym roku szkolnym przy współpracy z Nadleśnictwem w Żołędowie braliśmy udział w konkursie o wiedzy leśnej pt. „Znamy las, aby lepiej go chronić”, w którym zajęliśmy II miejsce w kategorii przedszkola. Odwiedziliśmy z najmłodszymi leśniczówkę i Rezerwat Przyrody w Kruszynie. 6 czerwca w Dniu Leśnika odwiedzili nas leśnicy z Jagodowa, opowiedzieli o swojej pracy, lesie, zwierzętach. Dzieci zaśpiewały z okazji ich święta piosenkę pt. „Szumią w lesie stare drzewa”. Leśnicy podarowali nam strój leśny dla Gajowego z przedstawienia pt. "Czerwony Kapturek"

E. Turska-Pawlicka

od Ewa Turska