Cały Tomaszów Czyta Dzieciom - uroczysta gala

Wydarzenie dodał(a) Dorota Klimczak
ponad 15 lat temu, wyświetleń 2088

Nasza placówka należy do Klubu Czytających Przedszkoli. W tym roku po raz pąty włączylismy sie w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, które zakończyły się uroczystą galą, podczas której dziękowalismy wszystkim tym, którzy wspomagali nas w kampanii głosnego czytania dzieciom.

Podczas Tygodnia czytania lekturą stały się książki z kolekcji CPCD a mianowice ; " Lotta z ulicy Awanturników" i " O gajowym Chrobotku i jeleniu Wietrzniku", a czytali je min. :Naczelnik Wydziału Edukacji, Przewodnicząca Rady Miasta, przedstawiciele lokalnych mediów ( prasy, radia i  telewizji), księża, policjanci, bibliotekarki, wolontariusze PCK i pracownicy Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej. W uroczystej Gali uczestniczyły zaproszone i wyróznione osoby, które przez pięć lat włączały się w akcję głosnego czytania dzieciom oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, którzy też wielokrotnie uczestniczyli w spotkaniach czytelniczych w naszej placówce.Podczas uroczystości przerywnikami podczas wręczania podziękowań w poszczególnych kategoriach były występy rodziców i dzieci, którzy prezentowali swoje umiejętnosci recytując wiersze J.Tuwima.

Na zakończenie Gali wystąpiły dzieci z grupy zerowej i ich starsi koledzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w programie " Dorośli czytajcie nam".

od Dorota Klimczak

do Dorota Klimczak