Dzień Mamy i Taty oraz Pożegnanie przedszkola przez 6-latki

Wydarzenie dodał(a) Iwona Cygnarowska

29 maja 2009 roku, był dla całej społeczności naszego przedszkola oraz zaproszonych gości, dniem szczególnym z dwóch powodów. Po pierwsze, z okazji Dnia Mamy i Taty, wszystkie dzieci chciały pokazać rodzicom jak ich kochają. Po drugie 6 – latki żegnały się z przedszkolem, gdyż zakończył się pierwszy etap ich edukacji. Pani Dyrektor powitała bardzo serdecznie Rodziców i rodzinę dzieci oraz gości, m.in Pana Senatora Zbigniewa Szaleńca oraz pracowników placówek kulturalno - oświatowych w naszym mieście.

Program artystyczny składał się z dwóch części. Pierwsza część poświęcona była Rodzicom. Liczne wiersze, piosenki i tańce w wykonaniu dzieci uświetniły tę ważną uroczystość. Na pewno w pamięci gości pozostanie taniec maluszków „Ja Cię pocałuję” czy piosenka w wykonaniu 4 – latków o tacie, który jest zawsze potrzebny. Niezwykle barwnie zaprezentowały się dziewczynki z grupy 4 i 5 – latków w tańcu z chustą Klanza. 5 – latki znalazły przepis na tatę „dobrze oswojonego”, a 6 - latki przekonywały wszystkich, że ich mamy są pracowite jak pszczółki. Pomimo, że za oknami padał deszcz i występ dla ukochanych mam i wspaniałych tatusiów był kilka dni spóźniony, to w naszym przedszkolu było wesoło i słonecznie a rodzice przeżyli chwile wzruszenia i dumy z występu swoich pociech.

W drugiej części uroczystości 6 – latki wystąpiły z programem poświęconym pożegnaniu przedszkola. Starszaki pożegnały się ze swoimi paniami, młodszymi kolegami i koleżankami, salami i zabawkami. Starszych kolegów pożegnały 5 – latki, które złożyły uroczystą przysięgę, w której obiecywały być godnymi następcami starszaków. Tradycyjnie jak co roku 6 - latki przekazały swoim młodszym kolegom totem "Słonecznego uśmiechu". Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów na dalszym szczeblu edukacji jakim będzie szkoła. Po głównej części programu nadszedł najbardziej wzruszający moment. Dzieci dzięki zaangażowaniu i pomocy swoich rodziców, złożyły życzenia Paniom: Beatce, Iwonie, Ali oraz Pani Dyrektor. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców, na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil w przedszkolu, dzieci otrzymały książki i dyplomy ukończenia przedszkola. Nauczycielki podziękowały wspaniałym rodzicom, którzy służyli pomocą, brali udział we wszystkich imprezach przedszkolnych, a dzieciom, panie życzyły:

Żeby nauka szła jak z płatka
Żeby tyle było szóstek, ile pszczół na polnych kwiatkach.
Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze,
żeby w szkole było milej, niż nad rzeką lub nad morzem.
Długopisy, wszystkie pióra, niechaj piszą mądrze, ładnie
i niech skrzypią tak jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie.
Zabaw z kolegami, kolegów do zabawy,
Szczęścia, zdrowia, pomyślności,
i w klasie pierwszej wiele wytrwałości.

Iwona Cygnarowska, Beata Więcławek

od Iwona Cygnarowska