Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Zabawy z Tłustym Czwartkiem


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 15 lat temu, wyświetleń 7953


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Jeżyki oraz Motylki  w ramach realizacji programu z edukacji regionalnej hucznie pożegnały w tym roku karnawał.  Wstępem były zajęcia prowadzone w Tłusty Czwartek.  Dzieci musiały uaktywnić wszystkie swoje zmysły, gdy musiały odnaleźć zapach kojarzący się z pączkami (do wyboru był także zapach morska bryza…), określały smaki przygotowanych konfiturek.
 
Zdaniem dzieci był to najlepszy etap zajęcia. Dzieci własnoręcznie ozdabiały papierowe pączki farbą zapachową. Miały również możliwość opanowania trudnej sztuki  przewijania faworków, szkoda że tylko papierowych. Wtorek popularnie zwany śledzikiem także obfitował w atrakcje. Najważniejszym punktem było próbowanie  przez dzieci śledzia i określanie jego smaku. Jak się okazało jest to potrawa, która bardzo smakuje większości dzieci i bez żadnego skrępowania zajadały śledziki z talerza. Zadaniem dzieci było również ozdobienie papierowej sylwetki śledzika w barwne wzory, w końcu to karnawał i nie wszystko musi być smutne. Obie grupy umilały sobie czas również różnymi tańcami i wspólną zabawą.
 
Barwny korowód przeszedł przez przedszkole jako prosta postać zwyczaju wodzenia niedźwiedzia. Można więc powiedzieć , że zakończenie karnawału lub mięsopustu było naprawdę huczne i udane. Zajęcia przygotowane zostały w oparciu o elementy metody C. Freineta z wykorzystaniem fiszek.

Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się