Hej! Kolęda, kolęda!

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Stępień

Hej! Kolęda, kolęda!

Otwórzcie szeroko drzwi swojego domu,

żeby dzisiaj smutno nie było nikomu.

Idą kolędnicy! Wpuśćcie nas do izby.

Pięknie zaśpiewamy, nie zrobimy ciżby.

Takimi słowami powitały dzieci grupy II [4-, 5-latki] Przedszkola Samorządowego Nr 18 w Kielcach miłych gości czyli Babcie i Dziadków, którzy przyjęli zaproszenie swoich wnucząt na coroczną uroczystość z okazji swojego święta, w dniu 21.01.2009 r.

Motywem przewodnim tegorocznej uroczystości była ludowa tradycja „chodzenia po kolędzie” . Dzieci – przebierańcy w strojach przygotowanych przez rodziców, tańczyły „Kujawiaka” i „Krakowiaka”, śpiewały kolędy, prezentowały krótkie wierszyki związane z tą ludową tradycją. Każde dziecko miało okazję samodzielnie coś powiedzieć lub zaśpiewać, co stanowiło dodatkową niespodziankę dla Babć i Dziadków, którzy również włączali się do śpiewania kolęd.  Duże poruszenie wśród gości wywołała kolęda „ Oj, maluśki, maluśki” zaśpiewana przez 4-letniego Oliwiera przebranego za pastuszka.

Zadowolone miny, a u niektórych nawet łzy w oczach, były odzwierciedleniem przeżywanych uczuć. Wszyscy goście otrzymali prezenty – przyborniki na długopisy i rameczki na zdjęcia, których przygotowanie zajęło dzieciom sporo czasu, ale wykonywały je chętnie, ponieważ chciały sprawić przyjemność swoim bliskim.

Był to bardzo przyjemny i udany dzień w życiu naszego przedszkola i grupy. „Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia winszujemy na ten Nowy Rok”.

Nauczycielki grupy II: mgr Stanisława Stępień, mgr Iwona Kucy

od Stanisława Stępień