Witaj Babciu, Witaj Dziadku!

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Ziętal

„Babciu miła, Dziadku drogi, przychodzicie w nasze progi,

I z okazji tego święta mamy buzie uśmiechnięte!”

Jesteśmy nauczycielkami z Przedszkola Publicznego Nr 8 w Opolu, prowadzimy grupę mieszaną „Duszki”, liczącą 25 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jest to oddział zamiejscowy, mający swoją siedzibę we Wróblinie, spokojnej i cichej dzielnicy naszego miasta.

15 stycznia 2009r. do przedszkola przybyli zaproszeni i długo oczekiwani goście- Babcie i Dziadkowie. Małe „Duszki”, bardzo przejęte i szczęśliwe, przywitały kochanych gości wierszem i piosenką, a następnie zaprezentowały przed zgromadzoną licznie widownią przedstawienie jasełkowe, przygotowane w grudniu 2008r. i wystawione przed rodzicami przed świętami Bożego Narodzenia. W pięknie udekorowanej sali, w starannie przygotowanych strojach, przedszkolaki przeniosły wszystkich w odległe czasy, kiedy w ubogiej stajence w Betlejem narodził się mały Jezus. Nasi goście chętnie włączyli się do udziału w Jasełkach, śpiewając wspólnie z nami kolędy. Po złożeniu życzeń noworocznych dzieci zaprezentowały drugą część uroczystości, przygotowaną specjalnie z okazji święta Babci i Dziadka - wiersze, piosenki i tańce, zagrała także przedszkolna orkiestra.

Babciom i dziadkom występ wnucząt bardzo się podobał, byli wzruszeni i szczęśliwi, nagrodzili dzieci długimi, głośnymi brawami. „Duszki” wręczyły swoim bliskim upominki- laurki z własnym zdjęciem, a następnie zaprosiły gości do drugiej sali na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Tutaj czekała na gości jeszcze jedna niespodzianka- występ wróblińskiej kapeli „Kapela Nieznana”, która współpracuje z naszym przedszkolem od wielu lat, umilając nam swoimi występami uroczystości przedszkolne i pomagając organizować imprezy o charakterze lokalnym. Kapela zaprezentowała repertuar, przygotowany specjalnie dla babć i dziadków. Goście byli zachwyceni, w wielu oczach pojawiły się łzy wzruszenia. Ten zachwyt, łzy i ciepłe, serdeczne słowa, skierowane do nas po uroczystości to najpiękniejsze podziękowanie dla nas i naszych wychowanków.

Cieszymy się, że uroczystość była tak udana i wszystkim się podobała, ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszej oraz naszych drogich gości.

„Za miłość, dobroć, troskę o wnuki serdeczne dzięki składamy,

Bez Babci, Dziadka- co to za życie, cieszymy się, że Was mamy!”

Nauczycielki grupy we Wróblinie:

mgr Katarzyna Ziętal

mgr Beata Guzik