Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Biedronki w Straży Pożarnej


Wydarzenie dodał(a) Karolina Sławińska
ponad 4 lat temu, wyświetleń 816


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Grupa Biedronek z Przedszkola Nr 12 w Koszalinie skorzystała z zaproszenia do zwiedzania Straży Pożarnej. Bardzo serdecznie przywitała nas grupa strażaków z poczuciem humoru. Na początku odwiedziliśmy pokój, w którym było dużo aparatów telefonicznych, to było królestwo pani operator. Razem z panią powtórzyliśmy sobie wszystkie numery telefonów alarmowym – zdaliśmy na szóstkę z plusem. Ponadto przedstawiliśmy rozmowę między osobą wzywającą pomocy a panią operator, oczywiście wiedzieliśmy jakie należy podać informacje.

Następnie strażacy pokazali nam wszystkie rodzaje wozów strażackich, którymi dysponuje jednostka. Wiemy, który wóz wyjeżdża do jakiego zdarzenia. Porównywaliśmy ich wielkość oraz ich zawartość. Byliśmy bardzo podekscytowani, gdy mogliśmy usiąść wysoko i w kasku poczuć się jak prawdziwi strażacy.  Z opowiadań panów strażaków wiemy, że jest to praca bardzo niebezpieczna, że zawsze należy zachować szczególną ostrożność. Dlatego będziemy jeszcze większą uwagę zwracali na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w przedszkolu i w domu. To była bardzo pouczająca lekcja. Dziękujemy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Karolina Sławińska