Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Ratownik medyczny u starszaków w płockiej "14"

Wydarzenie dodał(a) Ewa Chylińska ( komentarzy)
Dodane 8 miesięcy temu, wyświetleń 271

Wpis został sprawdzony przez moderatora

15 marca br. dzieci z grupy Motylków i Biedroneczek z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku uczestniczyły w spotkaniu z ratownikiem medycznym, dzięki czemu miały wspaniałą okazję, aby wysłuchać ciekawie przedstawionych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Starszaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz jak prawidłowo wezwać pomoc medyczną. Utrwaliły też znajomość numerów ratunkowych oraz dowiedziały się, w jaki sposób należy rozmawiać przez telefon z dyspozytorką odbierającą wezwanie. Dzieci juz wiedzą, że trzeba się przedstawić, podać swój wiek i miejsce, gdzie się znajduje, powiedzieć co się stało i dlaczego potrzebna jest pomoc.

Najbardziej atrakcyjne dla dzieci okazały się zajęcia praktyczne. Starszaki w praktyczny sposób uczyły się poprawnie wykonywać zabieg resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomie oraz ogromnym pluszowym misiu.

Dziękujemy panu Rafałowi za przybycie i zajęcia, dzięki którym przedszkolaki przyswoiły sobie wiele ważnych informacji, które być może, w przyszłości przyczynią się do uratowania komuś życia.