Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Motylki z MP 14 w Płocku w ogródku "babci" Czesi

Wydarzenie dodał(a) Ewa Chylińska ( komentarzy)
Dodane 8 miesięcy temu, wyświetleń 281

Wpis został sprawdzony przez moderatora

13 marca br. Motylki z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku wybrały się do pani Czesławy, mieszkanki osiedla „Dobrzyńska”, w celu obserwacji budzącej się do życia przyrody i rozkwitających wczesnowiosennych kwiatów. Pomimo sędziwego wieku, pani Czesia starannie opiekuje się swoim przyblokowym ogródeczkiem, do którego chętnie zaprosiła przedszkolaki. Opowiedziała dzieciom o pracach, jakie powinno się wykonywać w ogrodzie wczesną wiosną i o kwiatach, które w nim pielęgnuje. Przyglądając sie kwiatom, Motylki z uwagą wysłuchały staruszki i podziwiały budzący się do życia ogródek. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki podziękowały serdecznie pani Czesi, która zaprosiła je na kolejne spotkanie późną wiosną, gdy ogródek w pełni rozbłyśnie kolorami różnobarwnych roślin.

Oprócz celów edukacyjnych nasza wyprawa miała również istotny cel wychowawczy. Motylki miały okazję do rozwijania otwartości i okazywania szacunku starszej osobie.