Spoglądają z półek książki

Wydarzenie dodał(a) Urszula Kura

W dzisiejszych czasach, zdominowanych przez agresywne wzorce kultury masowej, wynalazki technologiczne, pogoń za tym, co nowoczesne, łatwiejsze, ważne staje się już na etapie przedszkola kształtowanie kompetencji czytelniczych, rozwijanie zainteresowania książką. Wyrobiony od najmłodszych lat nawyk sięgania po książkę staje się dobrą inwestycją w rozwój naszych pociech. Dobrana odpowiednio do wieku literatura okazuje się pomocna w kształtowaniu u dzieci umiejętności odróżniania dobra od zła, kształtowaniu wartości moralnych, poszerzaniu wiedzy ogólnej, rozwijaniu pamięci, wyobraźni, poszerzaniu słownictwa, poprawie koncentracji. Zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest wyrobienie u dzieci nawyku sięgania po książkę i zainteresowanie ich literaturą, każdego dnia w przedszkolu stwarzamy ku temu mnóstwo sytuacji edukacyjnych. Oprócz codziennego czytania bajek, wierszy, zapraszania rodziców na czytanie bajek do przedszkola, systematycznie organizujemy wycieczki do pobliskiej biblioteki. Tym razem 4-latki z grupy Maków zainspirowane treścią bajki „Królowa Śniegu”, wzięły udział w grach i zabawach zręcznościowych z głównymi bohaterami prezentowanego przez Panią Bibliotekarkę utworu. Zorganizowana wycieczka, wesołe zabawy sprawiły, iż kolejna wizyta w bibliotece  kojarzy się przedszkolakom z czymś miłym, przyjemnym, wesołym i bardzo interesującym. Dla naszych 4-latków biblioteka to miejsce, do którego warto wracać.

I o to właśnie chodzi…

od Urszula Kura