Ptasie przysmaki - "Akademia Rozwoju"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Przedszkole

13.02.2017 r. Maluszki rozmawiały o ptasich przysmakach. Na początku zajęć wysłuchaliśmy utworu B. Formy pt. „Ptasia stołówka” z którego dowiedzieliśmy się, co lubią najbardziej jeść wrony i wróbelki. Następnie na podstawie obrazków rozmawialiśmy na temat dokarmiania ptaków i dbania o nie podczas zimy. Maluszki poznały ptaszki, które pozostają na zimę i te, które do nas przylatują – te z czerwonymi brzuszkami wszyscy świetnie znamy – to gile. Dzieci wzięły udział w zabawie dydaktycznej pt. „Co jedzą ptaszki” – najpierw dzieci rozmawiały o trudnym okresie zimy dla ptaszków, a następnie oglądały ptasie przysmaki: ziarna zbóż, słonecznik, suszone owoce, orzechy itd. Maluszki dotykały te przysmaki, odgadywały ich nazwy, porównywały wielkość, kształt, kolor, dopasowywały przysmaki do ptaków itd. Przedszkolaki wzięły także udział w zabawie ruchowej z elementami skoku i czworakowania pt. „Wróbelki i pies”. Maluszki wykonywały także zadania na tablicy interaktywnej licząc elementy z których zbudowano karmnik, kolorując ptaszka, dorysowując ziarenka i wiele innych. Dziś jako prace plastyczną wykonaliśmy kolorowe ptaszki w karmniku. Po II śniadaniu poszliśmy do naszej przedszkolnej ptasiej stołówki nakarmić ptaszki. Zostawiliśmy im mnóstwo przysmaków. Mamy nadzieję, że będzie im smakowało.

Red: Agnieszka Pleśniak

od Agnieszka Przedszkole