🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Optymistyczne Przedszkole nr 5 w Kędzierzynie - Koźlu

Wydarzenie dodał(a) Grażyna STALEGA ponad 9 lat temu · 1002 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora
Optymistyczne Przedszkole nr 5 w Kędzierzynie - Koźlu

„Pies to przyjaciel człowieka”, o tym wiedzą dzieci z Optymistycznego Przedszkola nr 5 im. J. Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu. Za sprawą nauczycielki Grażyny Stalęga, przedszkole przyłączyło się do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Bliżej pieska” propagującą u dzieci postawę szacunku i miłości do zwierząt oraz odpowiedniego ich traktowania. Tematyka zwierząt stale przewija się w naszym przedszkolu. W każdej sali przedszkolnej ustawione są akwaria, gdzie dzieci codziennie mają okazję wykazać się dbałością o istoty od nas zależne. W ramach realizowanych treści programowych dzieci stale biorą udział w organizowanych wycieczkach do parku, lasu, na łąkę oraz opolskiego ZOO, gdzie mogą obserwować zwierzęta nie tylko w ich naturalnym środowisku.
Podczas realizacji treści Kampanii „Bliżej pieska” organizowano szereg zajęć mających na celu przybliżenie dzieciom losu niechcianych i porzuconych zwierząt a także zwierząt, które muszą przetrwać ciężki dla nich zimowy okres. Na apel niesienia pomocy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie- Koźlu, odpowiedziały jak co roku dzieci z rodzicami. Zgromadzono mnóstwo karmy oraz kocy, które dzieci wraz z opiekunem zawiozły osobiście do schroniska. Przedszkole, w swoich murach gościło jego pracowników, którzy odwiedzili nas wraz z kotem Karolem. Karol jest propagatorem kocich adopcji w tymże schronisku. Przedszkolaki dowiedziały się m. in. Jak należy zachować się podczas spotkania z obcym psem, jaką przyjąć pozycję obronną. W wyniku tego spotkania dzieci opracowały kodeks zachowania się wobec psa. Odwiedziliśmy również gabinet weterynaryjny, gdzie mogliśmy zapoznać się z pracą lekarza weterynarii. Prócz tego, wszyscy w przedszkolu dbali o to, by karmniki w ogrodzie przedszkolnym i pobliskim lesie były stale pełne pokarmu.
Efektem przystąpienia przedszkola do Kampanii „Bliżej pieska” jest świadomość dzieci, że zwierzę nie jest rzeczą i należy o nie dbać. Dowodem tego była wspólna pomoc w ratowaniu życia wiewiórki Basi, która nieszczęśliwie zaplątała się w żyłkę i której życie było zagrożone. Wspólnymi siłami Basia została uratowana i teraz stale odwiedza naszych przedszkolaków. Korzystając z okazji, chcemy pozdrowić wszystkich miłośników zwierząt a w szczególności przedszkola zaangażowane w Kampanię „Bliżej pieska”. Dziękujemy za zainicjowanie bardzo ważnej i ciekawej akcji.
Pozdrawiamy
Dzieci, personel i rodzice Optymistycznego Przedszkola nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu

Zobacz wszystkie wpisy od Grażyna STALEGA Wyślij wiadomość do Grażyna STALEGA

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Grażyna STALEGA

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera