Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"W KRAINIE LODU" - ZABAWY BADAWCZE


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 8 lat temu, wyświetleń 1810


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Zima jest porą roku, która dostarcza dzieciom wielu atrakcji, jak również okazji do zdobywania wiedzy o przyrodzie poprzez obserwację na spacerach oraz proste doświadczenia, które możemy wykonać w domu. W związku z powyższym 18 stycznia pięciolatki wcieliły się w rolę małych naukowców – dzieci wykonały kilka interesujących eksperymentów,  m. in. sprawdzały czy pranie wyschnie w ogrodzie przedszkolnym, badały czy lód pływa w ciepłej / zimnej wodzie, co się z nim dzieje, gdy ogrzewamy go suszarką do włosów, polewamy gorącą wodą, zastanawiały się w jakich warunkach rozpuszcza się szybciej. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób możemy stworzyć kolorowe bryły lodu, jednakże największą atrakcją okazało się malowanie pałacu Elsy z „Krainy Lodu”. Nie mniej frajdy sprawiło dzieciom wydobywanie zabawek, które zostały zamrożone w dużych kostkach lodu. Pięciolatki były zachwycone.


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna KotlarekWyślij wiadomość
do Katarzyna Kotlarek

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka