Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Kolorowy śnieg - zabawy badawcze


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 7 lat temu, wyświetleń 1280


Wpis został sprawdzony przez moderatora

13 stycznia czterolatki wcieliły się w rolę małych badaczy – pod lupę wzięły śnieg. Dzieci dowiedziały się skąd bierze się biały puch, co się z nim dzieje, kiedy przyniesiemy go do ciepłej sali, badały także, czy jest on czysty.  Przedszkolaki obserwowały również śnieg pozostawiony w pojemniku na kaloryferze. Ponadto sprawdzały, jak zachowuje się w momencie, gdy polejemy go gorącą wodą.  Na tym jednak zabawa czterolatków się nie skończyła, bowiem dzieci malowały śnieżne kule farbami, które przeistoczyły się w kolorową wodę, co sprawiło im wiele radości. Zajęcie zakończyło się zabawą na świeżym powietrzu, podczas której przedszkolaki  dowiedziały się, iż śnieg to nie tylko śnieżki, bałwany i sanki, ale również zabawa kolorami – dzieci zmieniły ogród przedszkolny w kolorową krainę.


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna KotlarekWyślij wiadomość
do Katarzyna Kotlarek

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się