Przedszkolaki w "Samochodówce"

Wydarzenie dodał(a) Karolina Sławińska

Wizyta w warsztacie samochodowym "Biedronek" z Przedszkola nr 12 w Koszalinie miała na celu zapoznanie przedszkolaków z zawodem mechanika samochodowego oraz uwrażliwienie ich na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci po kolei zwiedzały poszczególne pomieszczenia, w których młodzież uczyła się jak naprawiać auto. Między innymi widzieliśmy wielkie maszyny, które potrafią przecinać gruby metal, wyjęte z auta silniki samochodowe. Pan mechanik opowiedział nam o swojej pracy, mówił, że jest jakby lekarzem tylko, że samochodów. Tak jak lekarz miał specjalny stetoskop za pomocą, którego słuchał jak pracuje silnik. Każdy z nas mógł sam zapalić silnik poloneza, co zrobiło na nas duże wrażenie, w szczególności na chłopcach. Poza tym przykręcaliśmy śruby w kołach, siadaliśmy za kierownicą. Wraz z panem mechanikiem przypomnieliśmy sobie też zasady bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, wiemy, że nie należy szybko jeździć oraz być zawsze przypiętym pasami. Ta wycieczka była dla nas bardzo pouczająca.

Karolina Sławińska

od Karolina Sławińska