Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Zabawy logopedyczne w czterolatkach


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 7 lat temu, wyświetleń 885


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Jeśli chcemy, aby dziecko w wieku przedszkolnym mówiło poprawnie  można mu w tym pomóc poprzez odpowiednią stymulację. Podjęcie wesołych zabaw o charakterze logopedycznym pozwala uniknąć utrwalania błędnej wymowy, jak również wtórnych zaburzeń o charakterze emocjonalnym. Uczymy się mówić poprzez koordynowanie ruchów odpowiednich grup mięśniowych biorących udział w owym procesie. Odbierane wrażenia kinestetyczne, a także słuchowe umożliwiają kontrolę tych ruchów. Warunkiem poprawnej wymowy jest wysoka sprawność aparatów: oddechowego, słuchowego, fonacyjnego, artykulacyjnego. W związku z powyższym 18.11.2016 r. czterolatki z grupy pierwszej uczestniczyły w zajęciach rozwijających poprawność wymowy: wykonywały ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych,  ćwiczenia słuchowe, oddechowe, dźwiękonaśladowcze oraz ortofoniczne. Wesołe zabawy wprawiły dzieci w fantastyczny nastrój, który udzielał się do końca dnia.


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna KotlarekWyślij wiadomość
do Katarzyna Kotlarek

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się