Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Święto Jabłka


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 8 lat temu, wyświetleń 6499


Wpis został sprawdzony przez moderatora

30 września czterolatki obchodziły Święto Jabłka. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji, a mianowicie: jabłkowy taniec, rozwiązywanie zagadek z „zielonej jabłoni”, zabawy zręcznościowe „Kelnerzy”, „Rzuty do kosza”, a także obieranie owoców plastikowymi nożami. Przy okazji zabaw przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę o jabłku: poznawały różne gatunki jabłek, kolory, kształty, zapachy. Rozmawiały także o tym, co możemy przygotować z tych owoców. Ponadto wykonały kilka zadań matematycznych: tworzyły zbiory, przeliczały owoce, porównywały wielkość, wykonywały ćwiczenia wspomagające kształtowanie orientacji przestrzennej. Czterolatki stworzyły również własną jabłoń, w co wlożyły wiele serca i cierpliwości. Na zakończenie dnia wysłuchały utworu J. Brzechwy pt. „Entliczek - Pentliczek”, po czym zamieniły się w „robaczki” i chętnie pozowały do zdjęć w „jabłku”. Dzieci były zachwycone.


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna KotlarekWyślij wiadomość
do Katarzyna Kotlarek

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się