Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Kropki


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 7 lat temu, wyświetleń 2665


Wpis został sprawdzony przez moderatora

28 września świętowaliśmy Dzień Kropki. Celem tego nietypowego święta było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, jak również zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Swoją kropkową przygodę czterolatki rozpoczęły od wysłuchania opowiadania P. Reynoldsa "The Dot" o dziewczynce Vasthie, która nie chciała rysować, gdyż nie wierzyła w swoje możliwości, jednakże zachęcona przez nauczycielkę zaczęła tworzyć śliczne kropki. Historia Vasthie zachęciła dzieci do stworzenia wspólnego plakatu, na którym znalazły się kropki autorstwa przedszkolaków. Tak więc mogliśmy podziwiać: kropki w kropki, paski, serduszka, kolorowe liście, itd. Następnie poprzez zabawę zostały odkryte inne talenty podopiecznych, a mianowicie: matematyczne (tworzenie zbiorów, porównywanie wielkości kropek, orientacja w przestrzeni), taneczne (balonowo - kropkowy taniec, tańce w kołach i kółeczkach) oraz plastyczne (tworzenie pracy plastycznej). Był to fantastyczny dzień.

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź