Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Kropki


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 8 lat temu, wyświetleń 2921


Wpis został sprawdzony przez moderatora

28 września świętowaliśmy Dzień Kropki. Celem tego nietypowego święta było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, jak również zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Swoją kropkową przygodę czterolatki rozpoczęły od wysłuchania opowiadania P. Reynoldsa "The Dot" o dziewczynce Vasthie, która nie chciała rysować, gdyż nie wierzyła w swoje możliwości, jednakże zachęcona przez nauczycielkę zaczęła tworzyć śliczne kropki. Historia Vasthie zachęciła dzieci do stworzenia wspólnego plakatu, na którym znalazły się kropki autorstwa przedszkolaków. Tak więc mogliśmy podziwiać: kropki w kropki, paski, serduszka, kolorowe liście, itd. Następnie poprzez zabawę zostały odkryte inne talenty podopiecznych, a mianowicie: matematyczne (tworzenie zbiorów, porównywanie wielkości kropek, orientacja w przestrzeni), taneczne (balonowo - kropkowy taniec, tańce w kołach i kółeczkach) oraz plastyczne (tworzenie pracy plastycznej). Był to fantastyczny dzień.


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna KotlarekWyślij wiadomość
do Katarzyna Kotlarek

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka