Wycieczka przedszkolaków do Kołobrzegu

Wydarzenie dodał(a) anetta ślusarz

Przepiękna pogoda we wrześniu sprawiła, że sześciolatki wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Kołobrzegu. Podczas jazdy dzieci ciekawie przyglądały się widokom, zaobserwowały zwierzęta, które pasły się na łące a w oddali widać było wiatraki. Na miejscu naszą wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania portu. W porcie dzieci zachwycały się statkami wycieczkowymi, widziały okręt wojenny, statek turystyczny płynący na Bornholm i obserwowały wpływające i wypływające statki. Oczywiście, weszliśmy na molo, skąd przedszkolaki mogły obserwować fale morskie, które opływały brzeg.  Największą atrakcją było wejście do latarni morskiej. Dzieci dzielnie pokonały schody i dotarły na sam szczyt, skąd roztaczał się piękny widok na port i miasto. Obok latarni znajduje się muzeum minerałów, w którym sześciolatki obejrzały największą 150-kilogramową muszlę w Polsce. Spacerkiem po plaży zakończyliśmy naszą wycieczkę. Pełni wrażeń, choć zmęczeni powróciliśmy do przedszkola.

od anetta ślusarz

do anetta ślusarz