Wycieczka do piekarni

Wydarzenie dodał(a) Agata Strączkowska

1 grudnia wszystkie dzieci z naszej szkoły – przedszkolaki i uczniowie z opiekunkami miały okazję zobaczyć, skąd się biorą  pyszne bułeczki, rogaliki i chleb, który codziennie kupują ich rodzice. Pieczywo zanim trafi do sklepu jest  wyrabiane i pieczone piekarni przez piekarzy. Najsmaczniejsze  pieczywo pieczone według dawnych receptur pochodzi oczywiście z naszej odolanowskiej   Piekarni GS Samopomoc Chłopska Odolanów, do której wybrały się dzieci z wizytą. Kierownik piekarni wraz z pomocnikiem oprowadzał naszą grupę po swoim zakładzie pracy. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje chleb, jakie maszyny i  produkty są potrzebne do jego wyrobu. Dużą ciekawość wzbudziły dwa duże piece, w których wypieka się pieczywo. Mogły także pobawić się w piekarzy wyrabiając ciasto i formując rogaliki. Czas oczekiwania na piekące się rogale dzieci wykorzystały  śpiewając i prezentując  pracownikom swoje ulubione piosenki z zabawy ze śpiewem. Wyjazd był bardzo udany, dzieci wróciły do szkoły zadowolone, ze świeżutkimi, pachnącymi rogalami na II śniadanie.

od Agata Strączkowska

do Agata Strączkowska