Dzień Przyjaciela - "Akademia Rozwoju"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Przedszkole

9.06.2015 r. w Klasie „0” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Przyjaciela. Celem naszych zajęć było kształtowanie postaw koleżeństwa i przyjaźni, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie oraz pogłębianie przyjaźni między dziećmi. Na początku zajęć udaliśmy się wszyscy do Krainy Przyjaźni, do której wstęp mieli tylko ci, którzy otrzymali pieczątkę – serduszko. Następnie utworzyliśmy łańcuch przyjaźni i symbolicznie przekazaliśmy sobie z rąk do rąk serduszko, które jest symbolem przyjaźni, miłości i dobroci. Podczas podawania serduszka towarzyszyła nam piosenka pt. „W przyjaźni tkwi siła”. W dalszej części zajęć wysłuchaliśmy wiersza A. Frączek pt. „Mój przyjaciel”, a następnie staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie – kim jest przyjaciel? Wzięliśmy udział w zabawie z kostką pt. „Miny” oraz w zabawie ruchowej pt. „Wzajemna pomoc” - rozwijającej umiejętność empatii wobec osób potrzebujących pomocy. Tego dnia nie mogło zabraknąć wspólnego ustalenia „Zasad Przyjaźni”, które stworzyliśmy na plakacie. Następnie na znak naszej akceptacji przykleiliśmy nasze rysunki pt. „Mój przyjaciel”. Pamiętajmy wszyscy, że „W przyjaźni tkwi siła”:)

Red: Agnieszka Pleśniak

Dziękuję, Przepraszam, Proszę

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze rozwijania umiejętności społecznych przedszkolaków.

od Agnieszka Przedszkole

do Agnieszka Przedszkole