Poznajemy zawód policjanta

Wydarzenie dodał(a) Monika Murawska-Ślęzak

Dzieci z grupy Kropelki z Miejskiego Przedszkola podczas wycieczki do Pisza miały okazję zwiedzić Komendę Powiatową Policji. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Pani policjantka zaprezentowała dzieciom sprzęt, z którego każdy stróż prawa korzysta w swojej pracy. Przypomniała również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jeżdżenia w fotelikach oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Na zakończenie tej części spotkania, pani policjantka wręczyła przedszkolakom odblaski, które dzieci założyły na ręce. Następnie wszyscy udali się na podwórko, gdzie przedszkolacy mogli obejrzeć policyjny radiowóz oraz zobaczyć policyjne psy, między innymi psa tropiącego narkotyki. Dzieci podziękowały policjantom za dobre rady. Wierzymy, że po tej wycieczce żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantami i będzie wiedział, że są oni ludźmi, na których pomoc zawsze można liczyć.

Bezpieczny Przedszkolak

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wdrażania dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.

od Monika Murawska-Ślęzak

do Monika Murawska-Ślęzak