"Polak mały" - projekt edukacyjny w Miejskim Przedszkolu Nr 5

- Polak mały.
- Jaki znak Twój?
- Orzeł biały…

W kwietniu 2015 roku Miejskie Przedszkole Nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim wzięło udział w projekcie edukacyjnym pn. „Polskie symbole narodowe w przedszkolu i szkole” ogłoszonym przez IPN. Dzięki temu nasza placówka otrzymała bezpłatne egzemplarze gry „Polak mały”. Jest to skuteczne narzędzie edukacyjne, stworzone z myślą o najmłodszych, by w ciekawy sposób uczyć dzieci polskich symboli narodowych oraz tekstu hymnu. Gra składa się z 48 kart przedstawiających tekst hymnu, a na rewersie herb Polski oraz instrukcji zawierającej różne warianty wykorzystania gry. „Polak Mały” ćwiczy spostrzegawczość i zapamiętywanie. Wspomniana gra powstała w ramach projektu „Historia w kolorach”.
Poza układaniem godła Polski z puzzli oraz słów hymnu dzieci z grupy „Misie” w ramach wspomnianego projektu edukacyjnego wykonały podczas zajęć  pracę plastyczną metodą orgiami płaskiego z koła pt. „Orzeł biały- nasze godło Polski”.
Projekt IPN „Polskie symbole w przedszkolu i szkole”, wpisuje się w potrzebę kształcenia patriotycznego Polaków, realizuje także misję edukacyjną IPN.

Mały Patriota

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego.

od Monika Iwaniuk

do Monika Iwaniuk