Słoneczny Koncert Piosenki Przedszkolnej

Wydarzenie dodał(a) Justyna Stefaniak

Słoneczny Koncert to już niemal tradycja w naszym przedszkolu. Organizowany co roku, daje niepowtarzalną okazję do spróbowania swoich sił wokalnych przed szerszą publicznością (tym razem składającą się głównie z rodziców oraz dziadków). Profesjonalnie przygotowana scena, mikrofony, nagłośnienie przemieniły salę dydaktyczną w prawdziwą salę koncertową. Dla niektórych dzieci to był pierwszy raz, kiedy to miały okazję używać mikrofonu. Chyba nikogo nie zdziwi to, że dla moich średniaków było to doskonałe źródło zabawy. Krzyczały, gwizdały i mówiły przysłuchując się swojej barwie głosu. Śmiechu było przy tym co niemiara.
Podczas Koncertu Promyczki zaprezentowały piosenki z dziecięcego repertuaru, które wcześniej same wybrały i długo szlifowały warsztat na zajęciach rytmicznych. Pojawiły się takie hity, jak: "Witajcie w naszej bajce", "Mucha w mucholocie", "Jagódki", "Ambo Sambo" czy "Jestem sobie ogrodniczka". Choć większość artystów zdecydowała się na solowy występ, nie zabrakło także tria dziewczynek, które wykonały utwór pt. Zostań moją przyjaciółką. Choć trema dopadła nie jednego małego piosenkarza, wszyscy zmierzyli się z wyjściem na scenę. Oklaskom nie było końca, a w oczach publiczności lśniły łzy wzruszenia i dumy z pociech. Widowni tak bardzo podobały się występy, że na zakończenie Koncertu dzieci wspólnie zaśpiewały wybrane piosenki.
Podczas show nie mogło zabraknąć występów z tańca nowoczesnego przygotowanych pod nadzorem trenera tańca. Przedszkolaki zaprezentowały układ choreograficzny przy zmiksowanych najnowszych hitach z czołówek list przebojów, a ich występ można porównać do tych wykonywanych przez zawodowych tancerzy z teledysków muzycznych.
Dla uwieńczenia tego wyjątkowego dnia każdy uczestnik Słonecznego Koncertu, otrzymał pamiątkowy dyplom (mojego priojektu;) ) z rąk dyrekcji przedszkola.

Mały Artysta

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarach wychowania przez sztukę.

od Justyna Stefaniak

do Justyna Stefaniak