Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Opowieści z Krainy Liczb


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Pompa
ponad 6 lat temu, wyświetleń 813


Wpis został sprawdzony przez moderatora

4-latkom z Publicznego Przedszkola w Poddębicach matematyka towarzyszy nam codziennie, podczas zabawy, zajęć, spacerów i uroczystości. Tym razem zajęcia z elementami matematyki odbyły się 16 marca 2015  w ramach realizowanej tematyki kompleksowej „Przyszła do nas wiosna”.  Po przywitaniu z Panią Wiosną zaczęła się matematyczna zabawa. Na podstawie bajki U. Piotrowskiej pt. „W poszukiwaniu wiosny” z wykorzystaniem ilustracji wiosennych dzieci zaczęły liczyć. Ile pojawiło się pierwszych wiosennych kwiatów (tworzenie zbiorów), jakie ptaki zwiastowały wiosnę i ile ich było (których było więcej, których mniej, których tyle samo). Po trudnych matematycznych zmaganiach czekała na dzieci praca plastyczna, która była uwieńczeniem „matematycznego dnia”.

 

Opowieści z Krainy Liczb

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wspomagania rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna PompaWyślij wiadomość
do Katarzyna Pompa

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Pompa