Podsumowanie akcji "Książka dla Szpitala"

Wydarzenie dodał(a) Sylwia Gurgacz

Z myślą o małych pacjentach oddziałów dziecięcych powstała idea akcji "Książka dla szpitala", polegająca na organizowaniu w placówkach zbiórki książek, puzzli, gier dydaktycznych oraz materiałów plastycznych.
Samorządowe Przedszkole Nr 38 Akademia Zielonego Misia w Krakowie po raz kolejny włączyło się do akcji gdzie w dniach  02.03.2015 do 13.03.2015 r. zbierało dary dla małych pacjentów Miejskiego, Specjalistycznego Szpitala im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Przedszkolaki wraz z Rodzicami zaangażowali się w akcję, kupując nowe książki, gry, puzzle lub dzieląc się domowymi skarbami. Wspólnymi siłami zebraliśmy:

- 106 książeczek dla dzieci młodszych,
- 134 książki dla dzieci starszych,
- 45 opakowań puzzli,
- 11 gier edukacyjnych
- 5 bloków (rysunkowe, techniczne białe),
- 19 kolorowanek
- 1 zestaw stempli,
- materiały plastyczne: 1 opakowanie plasteliny, 3 opakowania kredek ołówkowych i świecowych,  1 klej, 2 papiery kolorowe, 1 farby plakatowe, 2 opakowania flamastrów,
- 9 małych samochodów, 1 motor

Dary zostały przekazane małym pacjentom w dniu  25.03.2015 r. Dyrekcja Szpitala oraz personel medyczny byli pod wrażeniem ilości zebranych darów. W ramach podziękowań otrzymaliśmy pisemne podziękowanie dla Społeczności Przedszkola oraz drobny upominek - obraz własnoręcznie namalowany przez jedną z pacjentek. Serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że przekazane książeczki wywołają wiele radości i uśmiechu na buziach chorych dzieci!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za ofiarność i zaangażowanie w akcję Książka dla szpitala organizowaną na terenie naszego przedszkola.

Organizatorki:

Sylwia Gurgacz,