Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przyjaciele Książek i młodzi pasjonaci czytelnictwa


Wydarzenie dodał(a) renata stępień
ponad 9 lat temu, wyświetleń 2798


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Do wspaniałej akcji, projektu pn. „Przyjaciel Książki” realizowanego w Przedszkolu Miejskim nr 12 (grupa Słoneczka, Skrzaty i Żabki) włączyły się nie tylko rodziny naszych wychowanków, ale również autorka licznych wierszy dla dzieci, Pani Hanna Niewiadomska. Poetka, pisarka pisze poezję dla najmłodszych od kilkunastu lat. Wydała trzy piękne ilustrowane książki pod wspólnym tytułem „Bajkoczytanki Pani Hanki”. Jej wiersze zostały wydrukowane w dwóch zbiorach wydanych przez wydawnictwo Eurograf - „Wielkiej księdze wierszy” oraz „Najpiękniejszych wierszy dla dzieci”. Poezja Hanny Niewiadomskiej trafiła również do podręczników dla najmłodszych uczniów, wydanych przez wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne orza Grupę Edukacyjną. Jako twórczyni wierszy dla dzieci odbyła setki spotkań. Świat wierszy pani Hanny Niewiadomskiej jest radosny, żartobliwy, wesoły i sympatyczny. Wszystkie wiersze pani Hanki łatwo wpadają w ucho i zapadają w pamięci na długo. Do najbardziej znanych utworów należą:

  • Grzebień

  • Aniołki

  • Mądra Sowa z Chotomowa

  • Zakochane parasole

  • Zebra

  • Chmurki i wietrzyk


Autorka opowiedziała dzieciom o swojej twórczości, o tym jak rozpoczeła się jej przygoda z pisaniem. Nawiązała wspaniały kontakt z młodymi słuchaczami. Spotkanie to miało na celu zapoznanie z poezją pani Hanki. Zachęcała przedszkolaków do słuchania, a w przyszłości do samodzielnego czytania wierszy i książek. Dzieci zasypały panią Hannę wieloma pytaniami, na które uzyskiwali zawsze wyczerpujące odpowiedzi. Pani Hanna mogła się dowiedzieć, czego dzieci lubią słuchać najbardziej. A także zainspirowały panią Hankę do napisania wiersza o kosmosie.
Z grupą dzieci starszych Pani Niewiadomska bawiła się w rymowanki.

 

Przyjaciel Książki

Projekt wspomagający gotowość do nauki czytania przedszkolaków, a także rozbudzający zamiłowanie do książek.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od renata stępieńWyślij wiadomość
do renata stępień

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do renata stępień

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się