Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bałwankowa matematyka


Wydarzenie dodał(a) Bożena Tabiś
ponad 5 lat temu, wyświetleń 1337


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach projektu „Opowieści z krainy liczb” w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej zorganizowano zajęcia pod hasłem „Bałwankowa matematyka”. Do zajęć wykorzystano elementy scenariusza pt. „Bałwankowa matematyka” zamieszczonego na łamach czasopisma „Bliżej przedszkola”. Pogoda tego lutowego dnia wyjątkowo zachęcała do zabaw z bałwankami. Za oknami padał śnieg. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza W. Chotomskiej pt. „Dziesięć bałwanków”. Stanowił on inspiracje do bałwankowych zabaw. Po wysłuchaniu wiersza i omówieniu jego treści dzieci uczestniczyły w zabawie „Pociąg z bałwankami”. Do pociągu wsiadały dzieci – bałwanki wg kolejności od najmniejszej do największej. Wskazywała cyfra na sylwecie bałwanka.   Po wesołej zabawie przy dźwiękach muzyki dzieci uczestniczyły w zabawie „Gdzie stoi bałwanek, którego mam na myśli?”. Zadaniem dzieci było określenie „Gdzie stoi bałwanek”, o którym opowiadała prowadząca. W zabawie dzieci doskonaliły liczebniki porządkowe. Wiele radości sprawiła też dzieciom zabawa ruchowa „Wesołe bałwanki” podczas której dzieci naśladowały czynności bałwanków z wiersza: wdrapywanie się na drzewo, ubieranie się, kichanie, jazdę na łyżwach, tupanie, pływanie itp. „Ha ha” „Hi hi”, „He he” – to kolejna zabawa, w której śmieją się bałwanki. Dzieci naśladowały śmiech bałwanków, a radości było wiele…. Zajęcia zakończyliśmy pracą plastyczną pt. „Bałwanek”.

Opowieści z Krainy Liczb

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wspomagania rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Bożena TabiśWyślij wiadomość
do Bożena Tabiś

Komentarze

Wyślij wiadomość do Bożena Tabiś