Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
10. edycja Święta Drzewa
Wpis został sprawdzony przez moderatora
Lubimy drzewa. Cieszy nas ich widok, dobrze się wśród nich czujemy. Idąc ulicą, szosą lub polną drogą spotykamy drzewa. Wysokie lub niskie, o przysadzistych, grubych lub o smukłych pniach. Tworzą aleje, zagajniki, lasy albo rosną samotnie. Codziennie przekonujemy się do ich zalet. Jest w nich coś szczególnego – potrafią inspirować ludzi do działania. Zainspirowały także do działania przedszkolaki z „Akademii Zielonego Misia”.
W ramach obchodów Święta Drzewa przedszkolaki udały się na dwie wycieczki do lasu w Zabierzowie. Do obejrzenia lasu w jesiennych barwach zaprosił nas Pan Komendant Marek Pacek, który od kilku lat – z ramienia Nadleśnictwa Krzeszowice - współdziała z naszym Przedszkolem w organizowaniu Święta Drzewa.
W dniu 13.10.2014 r. na wycieczkę do lasu pojechały: grupa V Puchatki, VI Pszczółki oraz grupa VIII Odkrywcy. Kolejne trzy grupy: IV Kangurki, VII Biedronki i IX Podróżnicy maiły okazję podziwiać jesienny las w dniu 16.10.2014 r. Możliwość obcowania z przyrodą w jej naturalnej postaci okazała się niezastąpionym źródłem wiedzy i doświadczeń dla młodych ekologów z „Akademii Zielonego Misia”.
Organizatorami wycieczki do lasu były nauczycielki P38: Bożena Stachura, Urszula Tyrała, Marta Felger.
Bożena Stachura
Zobacz wszystkie wpisy
od Kinga Kurczek
Wyślij wiadomość
do Kinga Kurczek
bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.