Pediatra i miłośnik Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w "Słonecznej Ósemce"

Wydarzenie dodał(a) joanna sałek

Środowe popołudnie w MP "Słoneczna Ósemka" obfitowało w wiele ciekawych wydarzeń. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziła pediatra M. Blusiewicz. Podczas spotkania pani doktor poruszyła wiele ciekawych tematów min. mówiła o tym, jak należy dbać o swoje zdrowie, w co ubierać się podczas chłodnych dni i jakie produkty spożywać, by w naszym organizmie nie brakowało żadnych witamin i minerałów. Po części teoretycznej, pani doktor zaprezentowała dzieciom instrumenty medyczne, którymi posługuje się podczas swojej pracy z dziećmi w gabinecie. Taki pokaz wzbudził u najmłodszych duże zainteresowanie i znaleźli się nawet chętni pacjenci, którzy skorzystali z wizyty na miejscu.
Pani doktor Blusiewicz wystąpiła w naszym przedszkolu również w charakterze miłośnika z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. To specjalnie na tą okazję została ogłoszona w przedszkolu akcja pt: ”Paczka dla bezdomniaczka”. Do akcji przystąpiła cała społeczność przedszkolna. Wszystkie dzieci wspólnie z rodzicami codziennie przynosiły pokarm suchy i w puszkach dla potrzebujących psów i kotów. Zebrany pokarm został przekazany właśnie na ręce Pani Doktor. W podziękowaniu dzieci otrzymały dyplom i drobne upominki, ale przede wszystkim dowiedziały się, że warto pomagać!
Przy tej również okazji został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy karmnik dla ptaków. Wspaniałe domki dla naszych skrzydlatych przyjaciół zostały zaprezentowane podczas spotkania, a zwycięzcy nagrodzeni. Spotkanie zostało uświetnione wspaniałym występem dzieci z grupy Jagódki i Kwiatuszki.

Joanna Sałek

od joanna sałek