Magiczne słowa

Wydarzenie dodał(a) Paula Forczak

Wspaniały pomysł dla przedszkolaków. Dzieci świetnie się bawiły i dużo przyswajały nowych wiadomości. Oczywiście prawie każdy przedszkolak zna "magiczne słowa" ale warto je dzieciom przypominać. Ja to zrobiłam z dziećmi 3- 4 latkami. Zajęcia zaplanowałam na 3 dni. Przebiegły bardzo sprawnie, a uśmiech dzieci był bezcenny :) Bardzo dużo pomogły mi pomoce zamieszczone na profilu Bliżej Przedszkola, opierałam się na nich ale również wprowadzałam swoje dodatkowe zajęcia. Każde słowa jakie sobie przypominaliśmy próbowaliśmy wdrażać w sytuacje dnia codziennego czyli przy śniadaniu, obiedzie oraz w zabawach z innymi dziećmi. Za każdym razem przypominałam dzieciom jakie znają ważne słowa oraz że trzeba o nich zawsze pamiętać. Przeprowadziłam różne zabawy ruchowe, ale również czytaliśmy opowiadania m.in. "Franklin mówi przepraszam" oraz "Dobre obyczaje " J. Waczków. Piosenki były chwilowym odderwaniem się od zabaw i wspólnie w kole śpiewaliśmy piosenki zamieszczone na profilu Bliżej Przedszkola - "Grzeczne słówka". Słuchaliśmy również piosenki "Proszę" C. Cesarz. Po wysłuchaniu 4 razy piosenek, dzieci już je nuciły. W zajęciach wykorzystałam również ekspresję plastyczną. Dzieci otrzymały ode mnie kolorowanki, na których była przedstawiona sytuacja, jak chłopiec daje misia dziewczynce. Dzieci miały za zadanie zaproponować, jakich "magicznych słów" mogą używać dzieci na obrazkach. Na koniec dzieci mogły pokolorować obrazek. Zauważyłam, że dzieci inaczej się do siebie zaczęli odnosić i mają większy szacunek do siebie. Przypomnieliśmy sobie również o słowach "dzień dobry" i "do widzenia" . Pokazałam dzieciom różne sytuacje na planszach. Każdego dnia prawie każde dziecko pamięta o tym, że ma powiedzieć "dzień dobry" i "do widzenia", ale również nie zapomina o "przepraszam, proszę i dziękuję".

Dziękuję, Przepraszam, Proszę

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze rozwijania umiejętności społecznych przedszkolaków.

od Paula Forczak

do Paula Forczak