Dziecięca Matematyka® z Ewą Zielińską. Zapisuję się!

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Dziecięcej Matematyki
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Światowy Dzień Drzewa w "Akademii Rozwoju"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Przedszkole ponad 11 lat temu · 1639 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora
Światowy Dzień Drzewa w "Akademii Rozwoju"

J. Pisarski "Zielone serce"
Na skwerku rosło drzewko, szeroko, rozłożyście.
Srebrzystą miało korę. Zielono srebrne liście.
Słuchali chętnie ludzie przechodząc koło drzewa,
jak wietrzyk wśród gałązek wesoło piosenki śpiewa.
Lecz przyszedł mały urwis ukradkiem wyjął nożyk,
bo napis chciał wyskrobać w srebrzystej cienkiej korze.
Wycinał powolutku literkę po literce,
nie wiedział, że pod korą zielone płacze serce.

10.10.2014 r. świętowaliśmy Światowy Dzień Drzewa. Tego dnia Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono i wyglądały jak malutkie listeczki:) Najpierw odbyły się zajęcia podczas których dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat drzew i ich znaczenia dla środowiska. Nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych. Dzieci wysłuchały wspomnianego już utworu J. Pisarskiego pt. "Zielone serce". Następnie porozmawialiśmy z dziećmi, w jaki sposób należy dbać o drzewa i jak można im pomóc. Wykonaliśmy także przepiękną prace plastyczną. Po zajęciach dydaktycznych udaliśmy się do przedszkolnego ogrodu, żeby posłuchać, jak biją zielone serduszka. Okazało się, że pod jednym z drzewek leżał list do Przedszkolaków. W tym liście znajdowały się podziękowania od wszystkich drzewek za to, że dzieci tak pięknie troszczą się o nie. Była tam również zagadka. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z nią , a za rozwiązanie każdy otrzymał pyszne rumiane jabłuszko. Dbając o kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci, tego dnia nie mogło zabraknąć posadzenia drzewka. Pomogła nam w tym Pani Sylwia - mama Paulinki z Klasy "0", która prowadzi szkółkę drzewek. Wspólnymi siłami posadziliśmy "Tulipanowiec Przedszkolaków". Podczas obchodów Światowego Dnia Drzewa postanowiliśmy także posadzić drzewko pod Urzędem Gminy w Warcie Bolesławieckiej - tak, aby nie tylko mali o tym ważnym święcie pamiętali:) Delegacja z "Akademii Rozwoju" w składzie: Pani dyrektor Barbara Komarek, Pani Agnieszka - mama Weroniki z grupy Starszaków, Pani Sylwia - mama Paulinki oraz Pan Jarek - tata Michałka z Klasy "0" wraz z pracownikami Urzędu Gminy Warta Bolesławiecka - posadzili drzewko - "Tulipanowiec Wójta Mirosława". Mamy nadzieję, że posadzone drzewka będą rosły w siłę i pewnego dnia odpoczniemy pod ich cieniem:)
Agnieszka Pleśniak

Dziękuję, Przepraszam, Proszę

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze rozwijania umiejętności społecznych przedszkolaków.


Strona projektu

Zobacz wszystkie wpisy od Agnieszka Przedszkole Wyślij wiadomość do Agnieszka Przedszkole
Strona www dla przedszkola – przykładowy szablon

Strona www dla przedszkola Tylko 259 zł/rok

Gotowa strona, domena i serwer – bez pomocy informatyka. Otrzymujesz wszystko w jednym miejscu:

  • gotową stronę www z profesjonalnym szablonem,
  • prosty panel, który obsłuży każdy nauczyciel,
  • pełne wsparcie techniczne w cenie.

Wyślij wiadomość do Agnieszka Przedszkole

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera