Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wycieczka po Nikiszowcu


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 10 lat temu, wyświetleń 2996


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach działań doradcy metodycznego i Klubu Nauczyciela Reginalisty p. Beata Staniczek zorganizowała dla nauczycieli działania warsztatowe w terenie z fiszką zadaniową "Wycieczka po dzielnicy Katowic - Nikiszowiec". Nikiszowiec  to zabytkowa dzielnica Katowic, o ciekawej, niebanalnej architekturze. Wycieczka została podzielona na nastepujące etapy :

1. Plac Wyzwolenia centralna część dzielnicy, obserwacja zabudowań, familoki, arkadowe krużganki.

2. Kościół św. Anny

3. Balkan - wąskotorówka

4. Kopalnia Wieczorek

5. Galeria Riksza - czyli roztomajte klamory, fiszka zadaniowa 1, degustacja sznity z tustym 

6. Muzeum w Maglu - malarze nieprofesjonalni - Grupa Janowska , Woda i mydło najlepsze bielidło,  U nos w doma na Nikiszu oraz wystawa "Odświętny strój ludowy kobiecy".  Działania z fiszką zadaniową 2, zebranie pamiątkowych pieczatek. 

7. Plac Wyzwolenia - podsumowanie wycieczki

Odkrywanie uroków pieknych, chodź często niedocenianych dzielnic Katowic, może stanowić punkt wyjścia do edukacji regionalnej dla nauczycieli. Poznanie i zrozumienie kultury środowiska w którym się żyje, pozwala na określenie celów pracy z dziećmi w sposób logiczny i bezpośrednio zwązany z danym miejscem. Wycieczki po dzielnicach nie musza byc nudnym zwiedzaniem obiektów, można zaprosic do udziału ludzi związanych z dzielnicą, odkryć ciekawe miejsca jak np. Galeria Riksza, poszukać informacji z dawnych lat na temat zabudowy i zmian zachodzących w dzielnicy. Przecież dzielnica to nie tylko znane budynki, place itp, ale również uliczki, zaułki z ciekawostkami, sklepy i miejsca z historią.  Należy również pamiętać o  odpoczynku - chwila z kawą w pobliskiej kafejce na pewno pobudzi do działania wszystkich uczestników. 

W roli przewodnika i organizatora wystąpiła p. Beata Staniczek, doradca metodyczny wychowania przedszkolnego w Katowicach.

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się